Banery z siatki mesh – niezastąpione w reklamie wielkoformatowej na budynkach

Reklama wielkoformatowa najczęściej bazuje na wykorzystaniu banerów – dzięki nim można pokryć nawet całą elewację budynku, uzyskując dużą przestrzeń do prezentacji przekazu reklamowego. Tam, gdzie baner jest narażony na podmuchy wiatru, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego materiału – do tego celu wykorzystuje się przewiewne siatki mesh.

Siatki mesh to siatki PCV, które wyróżniają się specjalną perforowaną, oczkowaną strukturą, co powoduje, że materiał ten jest odporny na wiatr, a przy tym także wytrzymały i dodatkowo z daleka prezentuje się dokładnie tak, jak zwykły baner reklamowy z jednolitego materiału. W ten sposób banery mesh mogą być bez problemu montowane na fasadach budynków, na rusztowaniach, a także umieszczane pomiędzy budynkami, ponieważ nie są narażone na zerwanie. Mogą mieć one praktycznie dowolne wymiary – w przypadku bardzo dużych powierzchni reklama jest przygotowywana modułowo.

Do zadrukowania siatki mesh wykorzystuje się najczęściej technikę druku solventowego, dzięki czemu można uzyskać bardzo wyraźne i nasycone kolorystycznie nadruki. Zastosowanie odpowiednich farb pozwala także na ochronę banerów przed blaknięciem wskutek promieniowania słonecznego (UV). W rezultacie reklama tego rodzaju jest w stanie prezentować się estetycznie przez długi czas i nie trzeba jej szybko wymieniać ze względu na zmianę barw.

Aby baner reklamowy z siatki mesh prezentował się efektownie, konieczne jest również jego prawidłowe zamontowanie. W celu uzyskania odpowiedniej trwałości są one wzmacniane na krawędziach, a także oczkowane lub wykończone tunelami przelotowymi, dlatego też mogą być one prawidłowo naprężone na rusztowaniu lub innej konstrukcji przeznaczonej do ich rozwieszenia.

Polecane artykuły:

INFOLINIA: +48 501 067 276