Jak podświetla się litery reklamowe?

Litery reklamowe doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Są efektowne, estetyczne, a także bardzo skuteczne w tym, do czego zostały stworzone. Przyciągają wzrok nie tylko podczas dnia, ale też nocą, gdy będą posiadały podświetlenie. Jakie metody podświetlenia stosuje się wtedy najczęściej?

Obecnie do podświetlenia liter reklamowych stosuje się najczęściej diody LED – są energooszczędne, bardzo trwałe, nie zmniejszają swojej żywotności nawet przy wielu cyklach włącz/wyłącz.

Litery przestrzenne czy też litery bryłowe mogą być podświetlane na kilka sposobów, aby uzyskać określony efekt.

Litery reklamowe z efektem halo

To modna obecnie metoda podświetlenia, która polega na umieszczeniu diod LED za literami. Dzięki temu są one podświetlone od spodu, tworząc interesujący efekt poświaty i poprawiając widoczność liter. Jeśli litery mają określony kolor, nie jest on widoczny.

Litery reklamowe podświetlone od wewnątrz

W tym przypadku stosuje się oświetlenie umieszczone w środku każdej z liter. Dzięki zastosowaniu diod LED można uzyskać efekt równomiernego oświetlenia. Pozwala na zachowanie koloru liter.

Litery reklamowe oświetlane reflektorem

Za podświetlenie liter odpowiada reflektor umieszczony nad albo pod literami – same litery nie są wyposażone w moduły świetlne. Kolor liter także jest zachowany.

Każda z tych metod pozwala na uzyskanie innego efektu świetlnego, dlatego warto zapoznać się z wszystkimi z nich przed wybraniem te najlepszej.

Polecane artykuły:

INFOLINIA: +48 501 067 276