Pomysł na efektowną reklamę – litery przestrzenne z efektem halo

Litery przestrzenne wybierane są obecnie coraz częściej zamiast tradycyjnie używanych w reklamie zewnętrznej tablic czy kasetonów. Nie tylko wyglądają bardzo estetycznie za dnia, ale również mogą być podświetlone, by prezentować się równie dobrze po zmroku i promować firmę przez 24 godziny na dobę.

Do podświetlania liter przestrzennych, które określane są także jako litery 3D, wykorzystuje się zwykle moduły LED umieszczane wewnątrz elementów – można w ten sposób oświetlić je intensywnie i równomiernie, dlatego też są one widoczne z daleka. Jest jednak jeszcze jeden sposób na oświetlenie liter – to zastosowanie modułów LED w taki sposób, aby tworzyły one efekt halo, czyli świetlistej aureoli.

Zastosowanie efektu halo jest możliwe przede wszystkim do podświetlania napisów wykończonych w czerni lub w innych ciemnych kolorach, ponieważ po podświetleniu w nocy będzie on wyglądał jak czarny lub też prawie czarny. Moduły umieszczane są wtedy pod napisem zamocowanym z dystansem na elewacji lub innej nawierzchni, dlatego światło delikatnie podświetla wtedy napis, dając efekt aureoli. Ponadto ze względu na nowoczesne technologie produkcji liter trójwymiarowych, można uzyskać bardzo precyzyjne napisy, które po podświetleniu prezentują się jeszcze bardziej efektownie.

Zaletą zastosowania takiej metody oświetlenia jest wobec tego jej elegancki wygląd – taka reklama świetlna jest wtedy bardzo dobrze widoczna, ale jednocześnie nieoślepiająca, a ze względu na trójwymiarowy wygląd prezentuje się lekko i szykownie. W ten sposób takie litery przestrzenne będą wspaniałym wyborem wtedy, gdy firma chce podkreślić swoją pozycję i prestiż na rynku poprzez taką stylową wizytówkę.

Polecane artykuły:

INFOLINIA: +48 501 067 276