Rodzaje kasetonów reklamowych i ich budowa
Wśród sprawdzonych metod reklamy zewnętrznej, szczególnie na obiektach, znajdują się kasetony reklamowe. Aktualnie możemy zamówić je w kilku różnych wariantach do wyboru – z profili aluminiowych, pleksi i poliwęglanu, płyt dibond, a także z licem winylowym. Czym różnią się one pomiędzy sobą?
Kasetony reklamowe mają wiele zalet – są przystępne cenowo, mogą mieć różnorodny wygląd, także mogą być podświetlane, dzięki czemu są widoczne przez 24 godziny na dobę.
W zależności od tego, z jakiego rodzaju kasetonami reklamowymi mamy do czynienia, mogą mieć one inną budowę. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich, czyli z profili aluminiowych, pleksi i poliwęglanu, płyt dibond, a także z licem winylowym.
Kaseton z profili aluminiowych, pleksi i poliwęglanu
Zbudowany jest ze ścianek bocznych z profili aluminiowych, które mogą być też malowane na dowolny kolor. Czoło kasetonu tworzy płyta plexi lub poliwęglanowa, natomiast plecy najczęściej wykonane są z wytrzymałego PCV.
Kaseton z dibondu
Drugi rodzaj konstrukcji to kasetony reklamowe z dibondu. W tym przypadku stosuje się elementy z płyty typu dibond – wytrzymałego i trwałego materiału kompozytowego z aluminiowymi detalami i rdzeniem z tworzyw sztucznego. Z zewnątrz montowana jest płyta plexi pozwalająca na uzyskanie efektu wklęsłych elementów. Można też zastosować grafiki frezowane.
Kaseton z licem winylowym
Winyl jest używany do większych i średnich formatów kasetonów, na przykład tych montowanych na słupach reklamowych. Rama wykonana jest wtedy z profili aluminiowych, na których umieszcza się naciąg winylowy – profil z aluminium, który służy do naciągnięcia folii winylowej. Plecy kasetonu najczęściej wykonuje się z blachy ocynkowanej.